ceturtdiena, 2011. gada 7. aprīlis

Rokburgeri. Fontaine Delisnack Riga, A. Briāna iela 9a

Miera ielas republika pamazām kļūst par vienu no Rīgas kultūras dzīves centriem – iedzīvināta ar pārtikas produktu vārdā nodēvētajiem klubiem Piens un Kefīrs Valdemāra pasāžā, pamazām visas ielas garumā tā apaugusi ar dažādiem kultūras centriem. Pirmais mākslu vēstnesis bija muzikālā kafejnīca Taka, pavisam nesen durvis vēris telpaugu apmaiņas centrs Mājas svētība, aprīļa sākumā savu mākslas un mūzikas telpu atklāja festivāla Skaņu mežs organizatori. Un ko šajā kultūras vidē darīt ne gara, bet fiziskās barības izsalkušajam? Jāmeklē lielu uzrakstu Gaļa!
Liepājas šerifa Luija Fontēna ienāciens Rīgā nepalika nepamanīts (patiesības labad gan jāatzīmē, ka Rīgas ēstuve ir slavenās Liepājas uzkostavas franšīze) – jau pāris dienas pēc atvēršanas ātro uzkodu restorānu Fontaine DeliSnack sociālajos tīklos gan cēla debesīs, gan nolīdzināja līdz ar zemi. Taču labāk vienreiz nobaudīt, nevis vairākas reizes dzirdēt, jo īpaši, ja runa ir par tik smalku matēriju kā slaveno kotlešmaizi hamburgeru, kura vēsture sniedzas pārsimt gadus senā pagātnē. Turklāt, ievērojiet – Fontaine DeliSnack par ātro uzkodu ēstuvi labāk nelamāt, paši viņi uzsver – ēdiena pagatavošanā galvenais esot slow food princips.
Laisks brīvdienas rīts ir vislabākais laiks Fontaine DeliSnack apmeklējumam – var paklaiņot pa Brasas bruģētajām ieliņām, izmest loku pa Lielajiem kapiem, palūkot, kas notiek Miera ielas kultūras vietās un tad jau vēders pats paziņos par nepieciešamību to piepildīt. Ēstuve iekārtojusies vecās rūpnīcas stūrī, tās dizainā rūpīgi ievērots Fontēnam piederošo vietu rokraksts – mēbeles baroka noskaņās vienuviet ar skandināvu modernisma paraugiem, krāsas un raksti nav žēloti, tā vien šķiet, ka telpa piepildīta, lieliem triepieniem vēzējot dizainera otu. Virtuve turpat blakus – telpu piepilda nāsis un citas maņas kairinošs aromāts.
Ēdienkarte vispirms jau sajūsminās gaļēdājus – hamburgeri, picas, ķīniešu un meksikāņu ēdieni, to skaitā buritos, tortiļas arī picas… Taču arī dzīvnieku neēdājiem būs savs prieciņš – kaut vai kraukšķīgie pavasara rullīši jeb springrolls, wok kastīte dabūjama arī veģetāra, uz picām var uzkrāmēt dažādus dārzeņus un sierus, veģetārā versijā pieejami arī meksikāņu tīstokļi.
Izvēlējāmies pēc iespējas dažādus ēdienus – vistas burito bija maigs, dārzeņi žēloti nebija, taču prasījās nedaudz vairāk asumiņa. To gan pilnībā kompensēja dzelkstīgais čilli burgers ar liellopa kotleti. Viens no galdabiedriem sajūsminājās par lielo čīzburgeru – gan izmēra, gan garšu ziņā. Klasiski kvalitatīvi bija arī pavasara rullīši – mans favorīts ķiploku mērce, taču arī gurķu piedevai nebija ne vainas. Dabūjama arī tūkstoš salu mērce, kā arī tradicionālā majonēze. Un kečups. No sīkajiem našķiem jāuzslavē frī kartupeļus – iespējams, kraukšķīgākos Rīgā. Un, protams, vislielākie komplimenti mūzikas izvēlei – intelektuālas rokmūzikas cienītāji būs sajūsmā. Ja nu, kā jau pavasarī, pēc šādas sātīgas ieturēšanās miera vēl nav, var iegriezties turpat blakus Valmiermuižas alus pārstāvniecībā, kur plašā klāstā gan alus, gan Latvijā ražoti gardumi – sieri, gaļa, kā arī saldumi. Un brīvdienas var turpināties!


UPD Pāris nedēļas pēc šīm brokastīm iecilpojām fonteinā vēlreiz. Pica ir lieliska (un to saka cilvēks, kurš cep, iespējams, labākās picas mūsu kvartālā), jo mīkla ir pareizā un garnējums nav žēlots. Un arī ķīniešu kastīte (ar vistu) ir ļoti laba. Un sātīga - priekš manis MAZĀ kastīte bija par lielu. Jāatzīmē, ka garšoja labāk, nekā Soho ķīniešu kvartālā ēsts līdzinieks.

UPD2 No sirds gribu atvainoties visiem, kas pēc maniem jūsmīgajiem vārdiem ir aizgājuši uz Fontaine Deli Snack un tur vīlušies. Vakar (10.05.2012.) mājupceļā piestājām pēc pāris hamburgeriem līdzi ņemšanai. Sen nebijām bijuši. Un arī labāk nevajadzēja. Lielais čilli hamburgers garšoja ne pēc kā cita, kā pelējuma - ja to ēstu tur uz vietas, nevis mājās, ietu skaidroties, taču šoreiz šādas iespējas nebija. Visticamāk, pie vainas bija iepelējusi paprika. Kas nozīmē, ka tā, visticamāk, bija pēdējā reize, kad tur kaut ko ēdamu pērkam. Protams, ņemot vērā, kāds tur ir apmeklējums, kvalitāte tiek upurēta kvantitātes priekšā. Par ko žēl. 

http://www.draugiem.lv/fontaineriga

4 komentāri:

Anonīms teica...

mierielā ir vēl labā frizētava-lasītava "Melnais Knābis" un selektēto grāmatu veikals, selektēto tēju veikals "Illuseum" un tad vēl tā kristiešu kafejnīca un Annas šķērsielā tač tehniskās jaunrades centrs :D

Džeina teica...

Aha, un vēl tikko kā ir atvērta viena jauna vintidžbode, tai blakus Anitas "Taša" un kas tik vēl viss nē :D

Anonīms teica...

Blakus dzīvoju un tāpēc iegriežos bieži. Rokburgerī valda pilnīga anarhija, nepieklājīga apkalpošana (īpaši meitenes), netīrība, dredaini , pinkaini puiši mačā ēdienu, produkti mētājās virtuvē pa zemi, pretīgi un negaršīgi. Pica- izcila pļerza, sprinrolli tiek pasniegti ar majonēzi vai ketčupu...:))
Vārdsakot viss priekš tādas publikas, kam vienalga ko bāzt mutē.
Tad vēl novēroju, personāls ik pa laikam iet ārā pīpēt, bet atgriežoties rokas nemazgā, bet turpina mačāt ēdienu...

Džeina teica...

Bet vispār tas ir briesmīgi. Rīgā tik daudz ēstuvju, bet jāiet ēst uz to, kur viss ir slikti :) Nabaga cilvēks! :)